Çevre kirliliğine dikkat çekmek için : Organik Uçurtmalar!


Ikadek Dwi Armika adlı kişi, çevre kirliliğine dikkat çekmek için, mısır kabuğu ve kuru meyvelerden yapılan organik uçurtmalarını Bali, Endonezya’da uçurdu.


Uçurtmalar genellikle kağıttan ve plastikten yapıldığından, çevre üzerinde olumsuz etkileri nedeniyle, doğayı korumaya yardımcı olmak için organik uçurtmalar yapmaya karar verdi.


Dünyanın en zengin uçurtma miraslarından birine sahip olan bir ülke olarak Endonezya, çeşitli farklı malzemelerden yapılmış birçok uçurtma stiline sahip olmanın gururunu yaşıyor. Normalde, uçurtma çıtaları bambudan, kaplama kısmı ise pamuk, kağıt veya folyodan yapılmaktadır.


Tarih boyunca hindu inanışında insanlar, hasat öncesi Hindu tanrılarına mesaj göndermek için uçurtmayı kullandılar. Endonezya'da, uçurtma uçurmak için en iyi mevsim, haziran ayından ağustos ayına kadar olan mevsimde, rüzgarların bol olduğu zamanlardır.

Kaynak : CGTN

Çevre kirliliğine dikkat çekmek için : Organik Uçurtmalar! Çevre kirliliğine dikkat çekmek için : Organik Uçurtmalar! Reviewed by Kaan on Nisan 23, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads