Dünyanın en yaşlı insanı : Masazo Nonaka

Dünyanın en yaşlı insanı izafiyet teorisi ile yaşıt olan ve Japonya’da yaşayan 112 yaşındaki Masazo Nonaka olduğu açıklandı. Japonya'nın, Hokkaido kentinde 25 Temmuz 1905'te doğdu. GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRDİ

10 Nisan'da, memleketi Hokkaido'da Guinness Dünya Rekorları tarafından 'En yaşlı insan (erkek)' unvanına layık görüldü.

Nonako’nun torunu Yuko Nonaka, dedesinin taşınmak için tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu ancak durumunun iyi olduğunu söyledi.

HER GÜN GAZETE OKUYOR, KAPLICALARA GİDİYOR

Yuko, Nonako’nun her türlü tatlıyı yemeyi çok sevdiğini, her gün gazete okuduğunu ve sık sık kaplıcalara gittiğini ifade etti.

Masazo Nonaka, Hatsuno ile 1931 yılında yaptığı evlilikten 5 çocuğu oldu.

JAPONYA’DA 100 YAŞ ÜSTÜ YAKLAŞIK 68 BİN KİŞİ VAR

Japonya hükümeti, ülkede 100 yaşın üzerinde yaklaşık 68 bin insan olduğunu açıklamıştı. Dünyanın en yaşlı insanı unvanlı Francisco Nunez Olivera, 113. doğum gününü kutladıktan 1 ay sonra 29 Ocak 2018’de İspanya’daki evinde hayatını kaybetmişti.

Guinness Dünya Rekorları şuanda yaşayan en yaşlı kadını araştırıyor.

Temmuz 2017’de hayatını kaybeden 117 yaşındaki Jamaikalı Violet Brown, dünyanın en yaşlı kadını unvanına sahipti.

Guinness'ten Craig Glenday, "En yaşlı yaşayan insan için yeni bir rekor sahibi olduğunu duyurmaktan çok memnunuz." dedi.

"Nonaka’nın başarısı dikkat çekicidir ve bize hayatın değeri ve insan ömrünün sınırlarını nasıl uzatacağı hakkında önemli bir ders verebilir."

Masazo'nun rekoru, Robert Young tarafından yapılan kapsamlı bir araştırma sürecinin ardından doğrulandı. 'En yaşlı kişi (erkek)'  önceki rekoru da bir japona aitti.

Jiroemon Kimura, 19 Nisan 1897'de doğdu ve 12 Haziran 2013'te, Masazo'dan daha büyük yaşlarda, 116 yıl 54 günde öldü.

Dünyanın en yaşlı insanı : Masazo Nonaka Dünyanın en yaşlı insanı : Masazo Nonaka Reviewed by Kaan on Nisan 14, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads