Hindistanlı eyalet başkanı : Hindistan binlerce yıldır internet ve uydu iletişimini kullanıyor

Hindistan'ın kuzeydoğusundaki Tripura eyaletinin yöneticisi Biplab Deb, internet ve uydu teknolojisinin binlerce yıl önce antik Hindistanlılar tarafından icat edidiğini öne sürdü. Yöneticinin sözleri özellikle sosyal medyada alay konusu oldu.


Hindistan'da iktidardaki milliyetçi 'Hindistan Halk Partisi' (BJP) hükümetinden Tripura eyaletinin yöneticisi Biplab Deb, internet ve uydu teknolojisinin binlerce yıl önce eski Hindistan'da icat edildiğini savundu.
İddiasının kanıtlarını Sanskritçe yazılmış en önemli iki destandan biri olan Mahabbarata'ya dayandıran Deb, destandaki 'Kurukşetra Savaşı'nın' bu teknolojilerin varlığını kanıtladığını öne sürdü.
'HİNDİSTAN İNTERNETİ ÇAĞLARDIR KULLANIYOR'
Açık bir etkinlikte konuşan eyalet başbakanı Deb "Avrupalılar ve Amerikalılar bunların kendilerinin olduğunu iddia edebilir ancak aslında bu bizim teknolojimiz. Hindistan interneti asırlardır kullanıyor. Mahabbarata'da Sanjaya (destandaki karakterleden biri) kördü ancak buna rağmen savaş alanında neler olup bittiğini Dhritarashtra'ya (Kurukşetra Savaşı döneminde Hastinapur'un Kralı) anlattı. Bu internet ve teknoloji sayesindeydi. O dönem ayrıca uydular da vardı" ifadelerini kullandı.
Kaynak : Sputnik , Economictimes
Hindistanlı eyalet başkanı : Hindistan binlerce yıldır internet ve uydu iletişimini kullanıyor Hindistanlı eyalet başkanı : Hindistan binlerce yıldır internet ve uydu iletişimini kullanıyor Reviewed by Kaan on Nisan 18, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads