Tsubasa'nın ilham kaynağı ve Japon futbol efsanesi Kazuyoshi Miura


Japonya milli futbol takımının eski forveti Kazuyoshi Miura, rekorlarla dolu kariyerine yeni bir rekor ekledi. 'Tsubasa' çizgi film karakterine de esin kaynağı olan Kazu, 51 yaşında olmasına rağmen Yokohama FC 'de bir yıl daha top koşturacak.


DÜNYA ÇAPINDA EN YAŞLI PROFESYONEL FUTBOLCU, EN YAŞLI GOLCÜ
Dünya çapındaki tüm profesyonel liglerde top koşturan en yaşlı futbolcu olan Kazu, bu dünyada 50 yılı geride bıraktığı Mart 2017'de resmi müsabakalarda oynayan ve gol atan en yaşlı futbolcu unvanını aldı. Böylece Sir Stanley Matthews'un 52 yıllık rekorlarını kırdı.

FUTBOL KARİYERİ BREZİLYA'DA BAŞLADI
1982'de henüz 15 yaşındayken ülkesinde futbol henüz gelişmediği için hayallerinin peşinde Brezilya'ya giden Kazu, 1986'da 19 yaşındayken nihayet bir Brezilya takımının dikkatini çekmeyi başardı. 1986'da ilk imzasını Santos'a atan, aynı yıl Palmeiras'a transfer olan Japon futbolcu, 1993'te açıldığında J.League'e geçti ve hemen gol kralı ile en değerli futbolcu (MVP) oldu.

MİLLİ TAKIMIN DA EFSANESİ

1990'da milli formayı giymeye başlayan, 1998 elemelerinde 14 gol atarak 'Mavi Samuraylar'ın ilk kez FIFA Dünya Kupası'na katılmasını sağlayan Kazu, ancak tartışmalı şekilde Fransa'nın evsahipliğindeki turnuvaya götürülmedi ve iki yıl sonra milli takımdan emekli oldu. Ama 89 maçta attığı 55 golle hala Japon milli takımının en golcü ikinci futbolcusu konumunda.

Son olarak 51 yaşında attığı gol. Hala formda değil mi?

Tsubasa'nın ilham kaynağı ve Japon futbol efsanesi Kazuyoshi Miura Tsubasa'nın ilham kaynağı ve Japon futbol efsanesi Kazuyoshi Miura Reviewed by Kaan on Nisan 12, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads