Çin’in en büyük ticaret fuarı olan Kanton Fuarı kapılarını açtı

Çin’in en büyük ticaret fuarı olan Kanton Fuarı, 123’üncü sezon açılışını yaptı. Guangdong’daki fuarda 25 binden fazla katılımcı ürünlerini sergiliyor.Kanton Fuarı olarak da bilinen Çin İthalat ve İhracat Fuarı, Çin'in dış ticaretinin barometresi olarak kabul ediliyor.

Fuarın sözcüsü Xu Bing, 210'den fazla ülke ve bölgeden gelen alıcıların fuara katılması ve toplam alıcı sayısının bir önceki fuar ile en az aynı seviyede olması bekleniyor.

15 Nisan'dan 19 Nisan'a kadar sürecek olan fuarın ilk aşaması, son modellerini sergileyen Haier ve Midea gibi büyük markaların yer aldığı ev aletleri, elektronik ve donanım ürünleri içeriyor.

Fuar ayrıca, yaklaşık 1.000 standta sergilenecek olan 34 ülke ve 600'den fazla şirket ile, ithalat için bir sergi alanı sunuyor.

Gümrük Genel Müdürlüğü'nün (GAC) son verileri, Çin'in ilk çeyrekte dış ticarette güçlü bir artış kaydettiğini ve ticaret fazlasının daraldığını gösterdi.

Ülkenin mal ihracatı ilk üç ayda yıllık %7,4 artarken ithalat %11,7 oranında arttı.


GAC verilerine göre, ticaret fazlası 326.18 milyar yuan (yaklaşık 51.85 milyar ABD doları), yıllık % 21,8 düşüş gösterdi.

Kaynak : Xinhua
Çin’in en büyük ticaret fuarı olan Kanton Fuarı kapılarını açtı Çin’in en büyük ticaret fuarı olan Kanton Fuarı kapılarını açtı Reviewed by Kaan on Nisan 16, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads