Minik İnsanlar Krallığı

Küçüklerin Krallığı, Disney'den esinlenilen bir yer değil, güneybatı Çin'deki, tamamen insanlar tarafından şarkılar söyleyen ve danslar yapan küçük insanların olduğu gerçek bir eğlence parkı. 2009 yılında açtıktan sonra, medya ilgisini çekti. 

Çoğu insan için park fikri, baskıcı ve sömürücü geliyor. Ama orada yaşayan ve çalışan gerçek küçük insanlardan gelen tepki sizi şaşırtabilir.


2009 yılında, Cüce İmparatorluğu ya da Küçüklerin Krallığı olarak da bilinen Cüce İmparatorluğu, kapılarını kapılarını Kunming'in güney Çin kenti yakınlarındaki turistlere açtı.

14 milyon dolarlık proje Çinli girişimci ve emlakçı Chen Mingjing tarafından inşa edildi.

Mingjing, cüce insalara çalışma fırsatı veren fevkalade bir eğlence parkı tasarladı.

Özellikle boyutlarına göre tasarlanmış mantar görünümlü oda ve tahtadan oluşan evlerde çalışan yaklaşık 100 cüce bulunuyor. Ayrıca, ayda 160 ila 480 dolar arasında bir ücret alıyorlar.

Bu eğlence parkında çalışabilmek için,130 cm altında olmalılar.

“Burada çalışmak için sadece üç şart var. bulaşıcı hastalık olmaması, 50 yaşın üstünde olmaması ve1 30 cm üstünde olmaması” şeklinde kuralları bulunuyor.

Cüce İmparatorluğunun sadece tuhaf olmadığını, sömürücü ve acımasız  ucube şovuna benzediğini düşüneneler çoğunlukta. 

Ancak park yaratıcısı Mingjing, Küçüklerin Krallığı'nın hiçbir şekilde sömürücü olmadığını ve işsiz, işe yaramayacak, anlamlı bir amacın olduğunu ve insanlara iş sağladığını söylüyor.

Bir grafik tasarımcısı olan bir sanatçı, Vice News'e yaptığı açıklamada, "parkta oyun oynamadan önce sürekli alay ve alay konusu olduğunu" söyledi.

Minik İnsanlar Krallığı Minik İnsanlar Krallığı Reviewed by Kaan on Nisan 20, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads