Az kişinin bildiği 13 şaşırtıcı tarihi fotoğraf

13. Gaz maskeli düğünBu fotoğrafın nerede çekildiğine dair birçok iddia var. Bazıları Japonya’da bulunan ve havası yoğun sülfür içerdiğinden, insanların gaz maskesi taktığı Miyake-jima adasında çekildiğini söylüyor. Fakat fotoğraftaki gaz maskelerinin, I Dünya Savaşı sırasında kullanılan modellerden olması bu iddianın doğruluğunu azaltıyor.

12. Albert Einstein ve Cord Meyer, 1994Çoğu kişi fotoğraftaki Cord Meyer’in Einstein’in terapisti olarak bilir. Fakat bu iddia gerçek değil. Durum şu ki, fotoğraftaki kişi tek dünya devletinin politik alandaki savunuculuğunu yapan, Birleşik Dünya Federalist örgütünün önde gelenlerinden Cord Meyer’dir. Fotoğrafın çekildiği sırada ikili Rusya’nın, birleşik dünya projesine nasıl bakacağını tartışıyormuş.

11. Satılık çocuklar, 1948Evet yanlış okumadınız. Fotoğraftaki dört çocuk, anneleri tarafından satılmak istenmiş ve ‘’Satılık Çocuk’’ tabelasıyla birlikte ‘’pazara’’ çıkarılmış. Sonuçta tümü farklı ailelere satılmış ve farklı evlere gitmiş. Talihsiz çocuklar ancak yıllar sonra birbirlerini bulabilmişler.

10. Muhammed Ali, 1974Efsane boksör, antrenmanlara sabahın erken saatlerinde başlardı. Fotoğraf da o anlardan birinde çekilmiş.

9. Tazmanya Kaplanları, 1910Bu hayvanlar Avustralya’da yaşıyordu. Fakat Avrupalı işgalciler bölgeye göç ettikten sonra sayıları hızla azalmaya başladı. Günümüzde ise nesilleri tamamen tükendi.

8. Telefon kulübesi, 1959Telefon kulübesine en fazla kaç kişi sığar sorusunun cevabını arayan bir deney-performans

7. Kraliçe II. Elizabeth, 1952Elizabeth, babası Kral VI. George’nin 6 Şubat 1952’deki ölümü üzerine, 25 yaşında tahta çıktı. Tahta çıkış seremonisi tam bir yıl sonra yapıldı.

6. Ağlayarak Nazi selamı veren kadın, 1938Bu kadın Çekoslovakya’nın  Alman kökenli vatandaşlarından biriydi. Kendisi Hitler'in ülkeyi işgalini bu şekilde selamlıyor. Fakat üzüntüden mi yoksa sevinçten mi ağladığı hala belli değil.

5. Arnold Schwarzenegger, 1970Usta sporcu parkta hanım efendilere hava atarken çekilmiş bir fotoğraf.

4. Obama çifti, 1992Fotoğraf Obama çiftinin düğün gününde çekilmiş. İkili bayağı bir eğlenmişe benziyor.

3. Hugo Boss’un Nazi koleksiyonuNazilerin, her giyeni korkutucu yapabilen üniformalarının tasarımcısı Hogu Boss’tur. Şirket, yıllar sonra bu sebepten dolayı bir özür mesajı yayınlamıştır.

2. İkiz kulelerProfesyonel fotoğraf çekimi sırasında arkadaki manzara birden değişiyor…

1. 16 Yaşındaki Alman Asker, 1945Çocuğun adı Hans-Georg Henke. İlk başlarda Amerikalılar tarafından esir alındığı zannediliyordu. Ancak savaş sonrası verdiği röportajda kendisi bu senaryoyu değiştirdi. Söylediğine göre Hans, o gün Amerikalılar tarafından esir alınmadı fakat Rus askerleri tarafından kurtarıldı. 

Kaynak : Storia.me 

Az kişinin bildiği 13 şaşırtıcı tarihi fotoğraf Az kişinin bildiği 13 şaşırtıcı tarihi fotoğraf Reviewed by Kaan on Mayıs 25, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads