Eğer müzik dinlerken tüyleriniz diken diken oluyorsa...

Harvard Üniversitesinde yapılan bir araştırma, müzikten etkilenen ve tüyleri diken diken olan kişileri incelenmiş. Çalışma 20 öğrenci üzerinde yapılmış. Bu insanlardan sadece yarısının, müzikten duygusal olarak etkilendiğini gözlemlenmiş.Peki müzik dinlemekten etkilenmek ne demek? En önemlisi bize ne gibi bir faydası var? Durum şu ki eğer sevdiğiniz bir şarkıyı dinlerken tüyleriniz diken diken oluyorsa, beyninizin içinde normalden fazla fiber var demek. Bu da aslında beyinsel bölgelerin arasındaki iletişimin daha hızlı olması anlamına geliyor.


Genel olarak da şunu söyleyebiliriz: Müzik dinlerken normalden fazla etkileniyorsanız normal hayatınızda duyguları diğerlerinden çok daha yoğun yaşıyorsunuz. Ayrıca müzikle olan bu etkileşim, bir anınızla bağlantılı şarkılarda daha belli olabiliyor. Yani eski sevgilinizle dinlediğiniz bir şarkıyı yıllar sonra dinlediğinizde beyin hemen bu duruma tepki veriyor.

Kaynak : storia.me
Eğer müzik dinlerken tüyleriniz diken diken oluyorsa... Eğer müzik dinlerken tüyleriniz diken diken oluyorsa... Reviewed by Kaan on Mayıs 22, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads