Hesap makinesine gizlenmiş fotoğraflar şoke etti

İngiltere’de çocuklar ailelerinden saklamak istedikleri cinsel içerikli fotoğraflarını hesap makinesi görünümlü bir uygulamanın içine saklayabiliyor.İngiltere polisi, gençlerin ebeveynlerinden cinsel içerikli görüntüleri gizlemek için hesap makinesi arayüzü olan bir uygulamayı kıllandıklarını ifade etti.

BBC’de yer alan habere göre, İngiltere’de The Private Photos (Calculator%) isimli uygulamayı kullanarak gençler ailelerinden cinsel içerikli görüntüleri sakladığı belirtildi.

THE PRİVATE PHOTOS (CALCULATO%)

Bu uygulama ilk açıldığında kişilerin karşısına bir hesap makinesi çıkıyor. Ancak girilen 4 haneli parola sayesinde kullanıcılar önceden sakladıkları görsellere ulaşıyor.

Bu uygulamanın özelliklerinden habersiz ebeveynler ise bunu yalnızca bir hesap makinası sanıyor.

İngiltere’nin Durham kenti polislerince yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında yapılan araştırmada The Private Photos (Calculator%) isimli uygulamanın çocukların ebeveynlerinden gizlemek istedikleri görselleri saklamak amacı ile kullandıkları belirtildi.

Alilelerin bu konuda bilinçli olması ve çocukların dikkatli olmasına ilişkin konuşan polis sözcüsü “Ailelerden uyanık olmalarını ve çocuklarının bu tür uygulamayı kullanmamasını teşvik etmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

UYGULAMA YAZILIMCILARI SESSİZ

Açıklamanın ardından The Private Photos (Calculator%) uygulaması yazılımcıları, yaşanan bu duruma ilişkin görüşlerini almak isteyen The Times gazetesinin sorularını yanıtsız bıraktı.


The Private Photos (Calculator%) uygulamasına yönelik yapılan eleştirilerde The Private Photos (Calculator%)  Google Play ve App Store’da “çocuklar için uygun değildir” etiketi ile yer almasını talep etmekte.
Hesap makinesine gizlenmiş fotoğraflar şoke etti Hesap makinesine gizlenmiş fotoğraflar şoke etti Reviewed by Kaan on Mayıs 22, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads