Tüm insanlığı ilgilendiren şok etkisi yaratacak 7 gerçek
1. Öz bilinç, insanların ilk gelişen becerilerinden biridir.

Emory Üniversitesi'nden bir gelişim psikoloğu Philippe Rochat, insanların doğduktan 18 ay sonra öz bilinçlerini keşfettiklerini açıkladı.

2. Duygular doğuştan değildir, bunlar beynimizin yarattığı bir şey.

Sinirbilimci Lisa Feldman Barrett, duyguların öngörülebilir olmadığını söylüyor; onun araştırmasına göre, beynin hiçbir kısmı belirli bir duygu yaratmaktan sürekli olarak sorumlu değildir. Duygularımız tam anlamıyla her yerdedir ve doğuştan değildirler, beyinimiz terleme gibi fiziksel duyumları veya artmış bir kalp atışını hissetmek için duygular üretir. Keza iyi haber aldığımızda beyin mutluluk duygusunu üretir.

3. Ses kayıtlarını duymaktan nefret etmenin bir nedeni var.Bir bilim insanı; "Şu anda kendimi dinlediğimde, kafatasının kemiklerini kullanarak çıkardığı sesimi duyuyorum ve kemik iletimi sesleri gerçekte olduğundan daha düşük bir seviyeye getiriyor. Kayıt altına aldığımız sesin daha yüksek tondan ve kötü gibi gelmesinin en büyük nedeni budur." dedi.

4. Bir konu hakkında aşırı düşünmenin faydasız olduğu kanıtlandı.

Sporcular üzerinde yapılan bir araştırmada bir konu üzerinde Overthinking yani aşırı düşünen kişilerin o konuda başarısız oldukları gözlemlendi.

5. Bir konuda karar vermemek, yanlış karar vermekten daha kötü hisler uyandırıyor.Kişinin hareketsiz yani kararsız kaldığı durumlarda yaşadığı his, yanlış karar verdiğinde yaşadığı histen daha kötü olduğu açıklandı.

6. Komik gibi görünen utanç verici hataları yapan insanların büyük acılar çektiği ortaya çıktı.2015 yılında Alman bilim insanları, bir grup deneğe eskiden yaptıkları "epik başarısızlık" görüntülerini izlettiler ve onları MRI üzerinden izlediler. Denekler zamanında yaptıkları o başarısızlıkları tekrar gördüklerinde beyin hücrelerinde zararların oluştuğu gözlemlendi.

7. Hassasiyet üretken olabilir.


Yapılan araştırmalarda bir insana hassasiyet gösteren kişinin o hassasiyet duygusunu karşı tarafa da ilettiği ortaya çıktı.

Kaynak : OfPof.com
Tüm insanlığı ilgilendiren şok etkisi yaratacak 7 gerçek Tüm insanlığı ilgilendiren şok etkisi yaratacak 7 gerçek Reviewed by Kaan on Mayıs 28, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads