Matematikçi formülü çözdü: 7 kere loto kazandı!


Formül geliştirdi, lotodan yedinci kez ikramiye kazandı... Adı açıklanmayan Avustralyalı bir matematikçi, cumartesi günü yapılan çekilişte de formülüyle 4 milyon Avustralya doları değerindeki büyük ikramiyeye ortak oldu.Avustralya’da bir matematikçi, geliştirdiği formülle lotodan yedinci kez ikramiye kazandı. Adının açıklanmasını istemeyen adam, cumartesi günkü çekilişte altı sayıyı da bilerek 4 milyon Avustralya doları tutarındaki büyük ikramiyeyi dokuz kişiyle paylaştı.

Avustralya’da yayımlanan Northern Star gazetesinin haberine göre loto talihlisi, “Yıllar önce bazı numaraların diğerlerinden daha sık çıktığını duymuştum. Oynayacağım numaralar için bilgisayarda bir tablo geliştirdim” dedi, formülü hakkında başka bilgi vermedi.

‘EVİN BORCUNU KAPATIP ÇİM BİÇME MAKİNESİ ALACAĞIM’

Daha önceki görece küçük ikramiyelerle lotodan şimdiye kadar toplam 421 bin 753 Avustralya doları (yaklaşık 310 bin ABD doları) kazanan adam, bu parayla evinin kalan borcunu ödeyeceğini ve bir çim biçme makinesi alacağını belirterek “Belki bir araba da alırım ve yeni hobiler bulurum” diye konuştu.

Mayıs’ta da Melbournelü bir kadın “özel” numaralarını oynayarak birini evlilik yıldönümü hediyesi olarak kocasına aldığı iki biletle lotodan 9.6 milyon Avustralya doları kazanmıştı.


Kaynak : BBC
Matematikçi formülü çözdü: 7 kere loto kazandı! Matematikçi formülü çözdü: 7 kere loto kazandı! Reviewed by Kaan on Haziran 27, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads