Trende doğdu, 25 yıl bedava seyahat edecek!


Paris'te trende doğan bir bebeğe, 25 yaşına kadar bedava ulaşım hakkı verildi! Tren yolunun işletmecisi, haberi Twitter'dan bir bebek görseli ile paylaştı.Fransa’nın başkenti Paris ve çevresinde tren ulaşımını düzenleyen RATP şirketi, banliyö trenlerinden birinde doğan bebeğe 25 yaşına kadar tüm hatlarda ücretsiz ulaşım hakkı verdi. RATP Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, RER A hattındaki seferlerinin birinin “trende beklenmedik biçimde bir bebeğin doğmasıyla” durdurulduğunu söyledi.

Bebeğin kompartmandaki diğer yolcuların ve acil ekiplerin yardımıyla Pazartesi günü yerel saatle 11:40’da dünyaya geldiği açıklandı. RATP’nin Twitter mesajında, “A hattı yeni doğan bebeğin tüm RATP hatlarında 25 yaşında kadar ücretsiz yolculuk etme hakkı kazandığını memnuniyetle duyurur denildi”.

Doğum sırasında hattaki tüm seferlerin çift yönlü olarak durdurulduğun ortaya çıktı. RATP daha sonra “Bildiğimiz kadarıyla anne ve bebek iyi” açıklamasını yaptı. Paris Ulaşım Direktörü Valerie Pécresse de doğum sonrası anneye tebriklerini iletti.


Kaynak : BBC
Trende doğdu, 25 yıl bedava seyahat edecek! Trende doğdu, 25 yıl bedava seyahat edecek! Reviewed by Kaan on Haziran 20, 2018 Rating: 5

Post AD

home ads